{{ 300 | minutesToRead }}

درخواست دولت آلمان از کمپانی اپل برای به روزرسانی و تعمیر محصولات این شرکت تا 7 سال

یک پیشنهاد رسمی از مسئولین زیست محیطی دولت آلمان به اتحادیه اروپا ارائه شده که طبق آن، اپل باید حداقل تا هفت سال از به روزرسانی‌های امنیتی و قطعات یدکی آیفون پشتیبانی کند. به گزارش هایز آنلاین، وزارت اقتصاد آلمان همچنین می خواهد قطعات یدکی «با قیمت مناسب» ارائه شود.

با این خواسته‌ها، دولت آلمان از پیشنهادات قبلی کمیسیون اتحادیه اروپا فراتر می رود، که در آن از سازندگان تلفن‌های هوشمند مانند اپل و گوگل می خواهد به مدت 5 سال به روزرسانی را پشتیبانی کند و قطعات یدکی را در اختیار کاربران قرار دهد، در حالی که قطعات یدکی تبلت ها باید به مدت 6 سال در دسترس باشد.

انجمن صنعتی DigitalEurope، که نماینده اپل، سامسونگ و هوآوی است، فکر می کند که این پیشنهادات بیش از حد هستند. انجمن پیشنهاد می کند که تولیدکنندگان به مدت سه سال به روزرسانی های امنیتی و دو سال به روزرسانی عملکردی را ارائه دهند.

در مورد قطعات یدکی، DigitalEurope از تولیدکنندگان می خواهد فقط نمایشگر و باتری تهیه کنند. سایر قطعات مانند دوربین، میکروفون، بلندگوها و اتصالات به ندرت نیاز به تعویض دارند.

اگرچه اتحادیه اروپا باید تصمیم بگیرد که سازندگان تلفن های هوشمند چگونه باید در این حوزه عمل کنند و شرکت های بزرگ فناوری تصمیم بگیرند که آیا از آن پیروی می کنند یا نه، اما اپل در چند سال گذشته عمر آیفون‌های خود را افزایش داده است. به عنوان مثال آیفون 6S در سال 2015 عرضه شد و هنوز به روزرسانی نرم افزاری را دریافت می کند.

در آخرین WWDC، اپل اعلام کرد که کاربران می توانند از iOS 14 استفاده کنند و همچنین کاربران هنوز به روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می کنند. در مورد قطعات یدکی، اپل به احتمال زیاد باید سیاست حق تعمیر را در ایالات متحده اتخاذ کند.

ماه گذشته، یک گزارش وال استریت ژورنال جنبش «حق تعمیر» را در حالی که اپل سیاست‌های خود را دو چندان می‌کرد، بررسی کرد. در این داستان، روزنامه نگاری به نام جوانا استرن، نشان داد که اگر بتوانند مک‌های قدیمی خود را به یک تعمیرگاه مستقل برسانند، نصف میزانی که اپل دریافت می‌کند هزینه دارد و برای کاربران اپل این روش، ارزان‌تر خواهد بود.

avatar
  • avatar

    {{comment.comment}}