{{ 300 | minutesToRead }}

اضافه شدن ارسال عکس با قابلیت یک بار مشاهده به واتس‌اپ

برخلاف تصاویر معمولی، عکس‌های «تک نمایش» در چت واتس‌اپ، پیش نمایش ندارند.

واتس اپ پیام های ناپدید شونده عکس را به برنامه خود اضافه می کند. این ویژگی جدید که «تک نمایش» (view once) نامیده می شود، به کاربران امکان می دهد تا قبل از ناپدید شدن، عکس ها و ویدئوهایی را در چت هایی ارسال کنند که فقط یک بار مشاهده شوند. این قابلیت در نسخه بتا برنامه اندروید واتساپ در ماه ژوئن ظاهر شد، اما این هفته برای همه کاربران عرضه می شود.

 

این ویژگی شبیه به ویژگی های سنپ‌چت، عکس ناپدید شده اینستاگرام و مسنجرهای مختلف است. هنگام عکاسی از عکس در واتس‌اپ، کاربران می توانند نماد زمان سنج را انتخاب کنند تا عکس روی «تک نمایش» تنظیم شود. بر خلاف پیام های معمولی عکس یا ویدئو ، تصاویر «تک نمایش» در چت پیش نمایش نمی شوند و نمی توانند در دستگاه شما بارگیری و ذخیره شوند.

 

فیس بوک این ویژگی را به عنوان «لحظات خصوصی»(private moments) یا ارسال اطلاعات حساس احتمالی مانند گذرواژه های وای-فای اعلام می کند. مثل همیشه، مردم باید مراقب باشند که این نوع پیام ها چقدر «خصوصی» هستند. در مقاله راهنما ، این شرکت خاطرنشان می کند که گیرنده هنوز می تواند هنگام باز کردن عکس «تک نمایش»، اسکرین شات بگیرد یا صفحه خود را ضبط کند و بر خلاف سنپ‌چت، واتس‌اپ به فرستنده اطلاع نمی دهد که چه زمانی اسکرین شات گرفته شده است. همچنین، فیسبوک اشاره کرد که عکس های «تک نمایش» که گزارش می شوند برای واتس‌اپ قابل مشاهده خواهند بود.

avatar
  • avatar

    {{comment.comment}}